Plzeň je druhé město po Praze s nejnižší mírou nezaměstnanosti

Důvodů, proč se přestěhovat do Plzeňského kraje existuje mnoho. Jedním z těch nejpodstatnější bezesporu je nízká míra nezaměstnanosti, která může příznivě ovlivnit i vaše rozhodnutí ohledně stěhování se do této lokality.

město Plzeň

Zdroj: pubec.cz, pronájem bytů v Plzni

Vítejte v kraji průmyslu

Plzeňsko patří mezi ekonomicky rozvinuté části České republiky a to zejména díky řadě významných firem, které v tomto kraji působí. Kdo by neznal tamní výrobu alkoholických nápojů a automobilů. Není se tak ani čemu divit, že se konkrétně Plzeň může pyšnit velmi nízkou mírou nezaměstnanosti. Předběhnout ji dokázalo pouze hlavní město Praha.

Nízká míra nezaměstnanosti láká nové obyvatele

Počet obyvatel Plzně každým rokem roste a jednou z možných příčin pochopitelně bude také míra nezaměstnanosti, která se tu drží na skutečně nízké pozici. Stále více nových zájemců si chce pronajmout byt v Plzni, jelikož se jedná o skutečně atraktivní lokalitu, kde není hledání nové pracovní pozice tak obtížné jako v jiných koutech naší republiky. I přesto, že zájemců o bydlení v Plzni je mnoho, stále není nouze o volné byty a domy. Ty si lze koupit či pronajmout jak v centru města, tak na jeho okraji.

Proč si vybrat právě Plzeň

Zaměstnanost není to jediné, co by vás mohlo do Plzně přilákat. Bohatá historie, kulturní a sportovní vyžití a skvělá dopravní dostupnost jsou jen některé z dalších možných důvodů, proč uvažovat o bydlení v tomto městě. K zahození jistě také nebude vědomí, že se nacházíte v městě, kterému byl v roce 2010 udělen titul Evropské hlavní město kultury 2015. Právě díky tomuto ocenění se mohou plzeňští obyvatelé těšit na nové kulturní budovy a celou řadu dalších rekonstrukcí.

Do Plzně za studiem

Možnost bydlet v Plzni uvítají jistě i studenti, jelikož zde naleznou jak střední školy, odborná učiliště a gymnázia, tak i školy vysoké v čele se Západočeskou univerzitou v Plzni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Post Navigation